Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzychodzie

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

OFERTA PRACY: ASYSTENT OSOBISTY OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

WYMAGANIA

Usługi asystencji osobistej mogą świadczyć osoby, niebędące członkami rodziny uczestnika, opiekunami prawnymi uczestnika lub osobami faktycznie zamieszkującymi razem z uczestnikiem*:

  1. posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących zawodach i specjalnościach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, siostra PCK, fizjoterapeuta; lub
  2. posiadające co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom z niepełnosprawnościami, np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom z niepełnosprawnościami w formie wolontariatu.

* Na potrzeby realizacji Programu za członków rodziny uczestnika uznaje się wstępnych lub zstępnych, małżonka, rodzeństwo, teściów, zięcia, synową, macochę, ojczyma oraz osobę pozostającą we wspólnym pożyciu, a także osobę pozostającą w stosunku przysposobienia z uczestnikiem

INNE PREDYSPOZYCJE

Dyspozycyjność, wysoka kultura osobista, komunikatywność, dobra organizacja pracy oraz odpowiedzialność.\

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Usługi asystencji osobistej polegać będą na wspieraniu przez asystenta osoby z niepełnosprawnością w różnych sferach życia, w tym:

1) wsparcia uczestnika w czynnościach samoobsługowych, w tym utrzymaniu higieny osobistej;

2) wsparcia uczestnika w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wypełnianiu ról w rodzinie;

3) wsparcia uczestnika w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania;

4) wsparcia uczestnika w podejmowaniu aktywności życiowej i komunikowaniu się z otoczeniem.

NFORMACJA O WARUNKACH ZATRUDNIENIA:

  1. umowa cywilnoprawna lub umowa o świadczenie usług,
  2. stawka jednej godziny zegarowej:
  1. 41,17 zł brutto – umowa cywilnoprawna,
  2. 50 zł brutto – umowa o świadczenie usług,
  1. okres zatrudnienia zależny jest od przyjętych kart zgłoszeniowych do Programu o udzielenie pomocy w ramach Programu, jednakże nie dłuższy niż do 18.12.2024 r.,
  2. usługi asystenta mogą być realizowane przez 7 dni w tygodniu w godzinach od 7.00 do 22.00,
  3. limit godzin usług asystenta przypadających na 1 uczestnika Programu zależny jest od stopnia niepełnosprawności uczestnika:
  1. nie więcej niż 460 godzin przez cały okres obowiązywania Programu – dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną (w tym orzeczenia równoważne),
  2. nie więcej niż 390 godzin przez cały okres obowiązywania Programu – dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (w tym orzeczenia równoważne),
  3. nie więcej niż 350 godzin przez cały okres obowiązywania Programu – dla osób  niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z niepełnosprawnością sprzężoną (w tym orzeczenia równoważne),
  4. nie więcej niż 300 godzin przez cały okres obowiązywania Programu – dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (w tym orzeczenia równoważne),
  5. nie więcej niż 360 godzin przez cały okres obowiązywania Programu – dla dzieci do ukończenia 16 roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

OFERTY PROSZĘ SKŁADAĆ w terminie od dnia 20.03.2024 r. do dnia 29.03.2024 r. wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej oferty (załącznik nr 8 do regulaminu programu)  W KANCELARII OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W MIĘDZYCHODZIE LUB LISTOWNIE NA ADRES SIEDZIBY GŁÓWNEJ OŚRODKA z dopiskiem na kopercie „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z:

Agata Szymańska tel. 697 444 033, e-mail: szymanska@opsmiedzychod.pl

Iwona Jenek tel.  697 444 158, e-mail: jenek@opsmiedzychod.pl

Więcej informacji o Programie w załącznikach do niniejszego ogłoszenia

plakat informujący o otrzymaniu dofinansowania

Załączniki do pobrania

Plik Nazwa Data dodania Pobrań
OFERTA PRACY ASYSTENT AOON 2024 (PDF, 260.54Kb) 2024-03-19 12:19:18 12
PLAKAT AOON 2024 (PDF, 773.40Kb) 2024-03-19 13:22:15 3
Regulamin AOON 2024, W TYM WZÓR OFERTY DLA KANDYDATA (zał. 8) (PDF, 848.21Kb) 2024-03-19 12:19:18 16

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Agata Szymańska

Data wytworzenia:
19 mar 2024

Osoba dodająca informacje

Katarzyna Królak

Data publikacji:
19 mar 2024, godz. 12:19

Osoba aktualizująca informacje

Data aktualizacji:
19 mar 2024, godz. 13:23